عمومی

انتخاب لباس برای آقایان

چه عواملی در اتخاب لباس مهم هستند؟

از گذشته های دور انتخاب لباس برای همه علاوه بر جذابیت، دشواری­‌هایی نیز داشته است. ما در این نوشته تلاش می کنیم چند نکته­‌ی اولیه را بررسی کنیم.

مکان:

در انتخاب لباس اولین نکته‌­ای که باید در نظر بگیریم نوع مکان است . نوع مکان، متغیر بسیار مهمی است برای تصمیم گیری در مورد نوع لباس. یعنی مثلا اگر به یک مهمانی رسمی دعوت شده ایم فضای متفاوتی از یک پیکنیک روز تعطیل را خواهد داشت. به همین خاطر خیلی خنده دار خواهد بود اگر ما با کت و شلوار به کوه برویم و یا با شلوارک به یک مهمانی شام رسمی. برای فهمیدن شرایط هر مکانی کافی است از شرایط و فضای جایی که می خواهیم برویم کمی اطلاعات جمع کنیم یا کمی پرس و جو کنیم تا به شناخت درستی از ویژگی­‌های آن جمع برسیم و محدودیت های احتمالی را بدانیم. این محدودیت ها گاه، احترام به اعتقادات دیگران است و گاه به معیارهایی که با آن بررسی می­‌شویم مثل یک مصاحبه کاری.

رنگ:

انتخاب رنگ فاکتور مهم دیگری است که باید در انتخاب لباس به آن توجه کرد. نکته اول در انتخاب رنگ بازهم بر می­‌گردد به نوع مکانی که شما می خواهید بروید که ممکن هست محدودیت هایی را برای شما ایجاد کند اما به طور کلی برای انتخاب رنگ دو راه کلی وجود دارد. استفاده از هارمونی رنگ ها یا انتخاب رنگ های متضاد که هر کدام از آنها می تواند برای رنگ های مختلف با توجه به رنگ پوست و رنگ انتخاب شده جذاب باشد. فقط نکته ای که باید به آن دقت کرد در دنیای امروز یک دست، یک رنگ لباس پوشیدن، جذابیت خودش را از دست داده است و شما را تبدیل به یک آدم خسته کننده می کند. پس اگر فکر می کنید یک دست رنگ سبز بپوشید یا آبی و جذاب می­شوید، سخت در اشتباهید.

زمان:

عامل زمان یا فصل را تقریبا همه لحاظ می کنند.(حداقل هر فرد عاقلی) به همین خاطر هیچ کس در تابستان پالتو نمی پوشد. گاه نوع فصل در انتخاب رنگ نیز ما را هدایت می کند و فعالان عرصه مد برای هر کدام از فصول، رنگ های متفاوتی را پیشنهاد می دهند.

توجه به تمیزی:

هر انتخاب با هر سلیقه­ای که داشته باشید، رعایت نکات تمیزی و توجه نوع اتوی لباس از مهم ترین نکاتی است که باید در نظر گرفت. گران ترین لباس ها هم حتی اگر تمیز نباشد یا چروک باشد اصلا جذاب نیستد. راستی به این نکته هم دقت کنید که همه چیز را نباید اتو کرد یا باید به شکل خاصی اتو کرد. مثلا شلوار لی نیاز به خط اتو ندارد.

مد:

مد، امروزه یکی از گیج کننده ترین عوامل برای انتخاب لباس آقایان می تواند باشد. چرا که با ایجاد فضاهای باز و از بین بردن کلیشه های معمول، نوع لباس پوشیدن آقایان را تبدیل به یک شکل کاریکاتور گونه کرده است. مثلا همین چند وقت پیش بود که پوشیدن جوراب نازک زنانه، در آقایان تبدیل به ترند شده بود، یا همین نوع پوشیدن کفش کالج بدون جوراب یا لباس های یقه توری برندهای معروف دنیا…

اما چیزی که همیشه جذابیت خود را در لباس آقایان حفظ کرده است، نوع سبک کلاسیک لباس پوشیدن است. چه کسی می تواند انکار کند، یک لباس چهارخانه­‌ با رنگ بندی زیبا و همراه با یک شلوار جین در هر زمانی می تواند جذاب نباشد؟ یا یک پیراهن سفید ساده، چه زمان مد نیست؟ یا پیراهن آبی آسمانی؟

نوع اندام:

در مورد انتخاب لباس و نوع اندام نظریه های متفاوتی وجود دارد. در لباس پوشیدن آقایان چند مورد مهم می تواند وجود داشته باشد که لحاظ کردن آنها شما را تبدیل به یک انسان خوش پوش می کند. اولین نکته دقت به سایز درست لباس است. لباسی که بین دکمه های آن باز باشد، اصلا جذاب نیست یا اگر شما فرد چاقی هستید، لباس کوتاه و جذب برای شما گزینه­ی مناسبی نیست. (به طور کلی لباس جذب برای هیچ فردی جذاب نیست چه لاغر و چه چاق). حتی اگر ترند روز دنیا باشد. کافی است با انتخاب لباس، ایرادهای اندامی خود را بر طرف کنید. مثلا اگر خیلی لاغر هستید، کمی گشادتر لباس بپوشید و رنگ های روشن را انتخاب کنید و برعکس اگر چاق هستید تیره تر و اندازه لباس بپوشید.

کفش و اکسسوری:

کفش، لباس زیر برای آقایان، کمربند، ساعت و.. از مهم ترین عواملی است که می تواند به خوش پوشی شما کمک کند و زیبایی شما را دو چندان کند. مثلا انتخاب درست کمربند، رنگ درست زیرپیراهنی برای لباس های روشن، انتخاب جوراب مناسب و همرنگ با کفش یا شلوار می تواند خوش پوشی شما را به چشم بیاورد. انتخاب کفش  و نوع رنگ آن هم عامل مهم دیگری است. نکته مهم در آن تناسب رسمی یا اسپورت پوشیدن است. مثلا با کت و شلوار، کفش اسپرت پوشیدن می تواند خنده دار باشد یا مثلا کفش ورنی سفید با کت و شلوار قهوه‌­ای.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *